مادر من، مادر من، تو یاری و یاور من

فعالیت های عملی کلاس های پایه های مختلف2

فعالیت های عملی کلاس های پایه های مختلف

بزرگان تعلیم و تربیت با مطرح نمودن نظریاتی چون شناخت گرایی و ساختن گرایی در پی آنند که توجه معلمان را به این نکته جلب نمایند که برای عمیق تر شدن، تداوم داشتن و سریع تر شدن یادگیری باید به فعالیت های عملی روی آورد. که این فعالیتهای عملی، ضمن لذت بخش تر شدن آموزش، دانش آموزان را در کسب مهارت های مورد نیاز در برنامه درسی یاری خواهد داد. در زیر تعدادی از فعالیت های دانش آموزان را به تصویر کشیدیم.

المپیاد ورزشی

بچه ها، کلاس به کلاس، المپیاد ورزشی را با خواندن عهدنامه، برگزار کردند.

سلام بر تو ای بهار انسانیت

بهار ماه‏ ها، ربیع الاول است چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏ شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‏ تابد . ولادت رسول اکرم(ص) اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ ترین خلق به خدا ، در این ماه بوده است . حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل بیت(ع) مبارک باد.

کلاس پویا

امروزه اهمیت شیوه ی تدریس معلم و نحوه ی ارائه ی مفاهیم و مطالب به فراگیران بر کسی پوشیده نیست . معلمی که با انجام کار گروهی در کلاس با ارائه ی روش پرسشگری ، روش حل مساله ، در گیر ساختن فراگیران با مسأله و دوری از شیوه ی کهنه ی سخنرانی در تدریس ، دانش آموزان را در امر فرایند یاد دهی یاد گیری مشارکت می دهد بدون شک به نتایج سودمند و رضایت بخشی دست می یابد . معلمان زحمت کش ما نیز در این راستا سخت در تلاش اند و با خلاقیت در جهت مشارکت بچه ها درروند تدریس و شکوفا کردن استعدادهایشان قدم بر می دارند.

13آبان

روز 13 آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم (1-تبعید امام خمینی به ترکیه در 13 آبان 1343 2-کشتار بی‌رحمانه دانش‌آموزان در 13 آبان1357   3-تسخیر لانه جاسوسی ـ روز مبارزه با استکبار جهانی 13 آبان 1358 ) در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است. دانش آموزان این دبستان با شکوه هرچه تمام تر این روز را گرامی داشتند.

موکب حضرت قائم(عج)

گل پسرهای حسینی با همت خودشان، موکبی زدند و از محبان امام حسین (ع) پذیرایی کردند.

انتخابات شورای دانش آموزان

استقبال بچه ها برای تبلیغات شورای دانش آموزان

میریم به اردو دو دو دو :)

امروز کلاس اولی ها و دومی ها یه روز شاد و پر انرژی رو در باغ غدیر در کنار هم گذراندند و حسابی بهشون خوش گذشت.